Grindų šiltinimas | Atlikti darbai | Kaina | Kodėl?

Grindų šiltinimas poliuretano putomis

Grindų šiltinimas

Kai grindis iš išorės veikia šalta aplinka – pavyzdžiui, patalpų grindys yra virš nešildomų patalpų, atvirų erdvių, atviro grunto – tuomet per jas taip pat netenkama daug šilumos ir patalpose būna gerokai vėsiau. O ar kas nors nori gyventi šaltai ir tuo labiau vaikščioti šaltomis grindimis? Šaltų grindų problemą galima spręsti dvejopai – labiau šildyti jas, tačiau tai kainuoja arba jas apsišiltini ir sutaupyti pinigų šildymui. Atlikti skaičiavimai skelbia, jog per blogai apšiltintas grindis netenkama net iki 20 proc. namų šilumos.

Kreipkitės į mus ir mes rasime Jums tinkamiausią grindų šiltinimo variantą!

Atlikti darbai
Grindų šiltinimas
Grindų šiltinimas
Grindų šiltinimas
Grindų šiltinimas
Grindų šiltinimas
Grindų šiltinimas
Grindų šiltinimas
Grindų šiltinimas

Grindų šiltinimo poliuretano putomis kaina

Šiltinimo kaina priklauso nuo Termoizoliacijos įrengimo poliuretano putomis kaina yra individuali kiekvienam objektui, ji priklauso nuo namo tipo, konstrukcijų sudėtingumo, naudojamos medžiagos ir kitų faktorių. Vidutinęs darbų ir medžiagų kainas galite peržiūrėti žemiau esančiame kainyne. Susisiekite su mūsų specialistais dabar, norėdami sužinoti daugiau informacijos apie darbus ir jų kainas. Taip pat galite pateikite mums užklausą elektroninių paštų arba paspaudus mygtuką esanti žemiau.

Kodėl vertą šiltintis grindis poliurėtano putomis?

Birių purškiamų medžiagų privalumas – grindų nereikia papildomai lyginti dėl šiltinimo sluoksnio storio. Prisimintina, kad jeigu grindys yra tarp pirmo ir antro aukšto, jos galioja tie patys reikalavimai kaip ir tarpaukštinei perdangai.

Praktikoje galima išskirti du grindų šiltinimo būdus – naujai klojamos grindys grindys šiltinamos izoliacijos sluoksnį paliekant už betono arba tarp vadinamųjų lagių.

Monolitinių betoninių grindų šiltinimui naudojamos akmens vatos plokštės (pavyzdžiui „Paroc“ VL tipo arba „Rockwool“ Floor-to-ground, Concrete Element Slab tipo), stiklo vatos („Isover“ OL-A arba OL-E tipo), ekstruzinio putų polistireno („Floormate 500-X“, „Styrodur 3035S“, „Styrodur 3035SC“, „Styrodur 4000S“, „Styrodur 5000S“), bei putų polistirolo plokštėmis arba poliuretano putos.

Grindų šiltinimas putomis tarp lagių

Tarp lagių galima naudoti purškiamas, birias arba lakštines medžiagas. Jei šiltinti grindis nutariama įrengiant uždarų porų poliuretano putų arba polistireno sluoksnį, betonas pilamas po to. Grindų šiltinimas purškiamu putų poliuretanu patogus tuo, kad tai yra greitas, patikimas, ekologiškas ir ilgalaikis metodas. Pažymėtina, kad putų poliuretanas nepūva, o jame nesidaugina įvairūs mikroorganizmai, pelėsiai ar grybeliai. Putų poliuretanas dėl jo patvarios struktūros nesuyra, nesiskaito į pluoštus, jo nemėgsta graužikai. Šiltinant juo pats šiltinamasis sluoksnis yra plonesnis (tačiau dėl to ne mažiau efektyvesnis) – purškiant poliuretanu užtenka dvigubai mažesnio storio, lyginant su tradicinėmis šiltinimo medžiagomis, pavyzdžiui, 100 mm poliuretano sluoksnio storis atstoja min. 200 mm. storį bet kokis kitos tradicinės medžiagos. Be to, sutaupoma labai daug laiko, nes per 8 darbo valandas purškiant specialiu Graco purškimo aparatu - išpurškiama iki 300 m2 ploto, nereikia sukti galvos kur sukrauti polistirolą, nes poliuretano komponentai atsivežami kartu su visa purškimo įranga.

Grindų šiltinimas polisteriniu putplasčiu

Vis dėl to ieškantys ekonomiško varianto neretai grindis šiltina naudodami naudojamas polistireninį putplastį. Kartais, kai tarp patalpų tenka izoliuoti triukšmą – į grindų konstrukciją montuojamas garsą izoliuojantis polistireninis putplastis. Svarbu atsiminti, jog virš polistireninio putplasčio esantys grindų dangos ir kiti sluoksniai turi būti atskirti nuo sienų, pertvarų, kolonų ir kitų konstrukcijų garsą izoliuojančiomis tarpinėmis. Kitur esančiose grindyse polistireninis putplastis EPS T dedamas izoliuoti garsui.

Jeigu grindys šiltinamos klojant polistireninį putplastį, tuomet jis turi būti dedamas ant tinkamai paruošto pagrindo. Darant grindis virš grunto nuo jo paviršiaus turi būti pašalintas organinis sluoksnis. Ruošiamo pagrindo ir aplinkos oro temperatūra turi būti ≥ 0°C. Pagrinde neturi būti sušalusių grunto gabalų, skysto purvo, sniego, ledo arba organinių teršalų. Visais atvejais pagrindas turi būti patikimai sutankintas. Pagrindo sutankinimo kokybė vertinama pagal pagrindo sutankinimo koeficientą. Jo dydis nurodomas projekte. Prireikus, pagrindas virš grunto gali būti aukštinamas sutankinto smėlio, žvyro arba skaldos sluoksniais. Kiekvieno naujo sluoksnio storis turi būti ne didesnis kaip 150 mm. Šilumos izoliacijos sluoksnio storis parenkamas pagal grindų norminę ir ekonomiškai tikslingą suminę šiluminę varžą (RRN=2,5...3,85 W/m2 K) bei patalpos mikroklimato reikalavimus.

Senų grindų šiltinimas

Daugiau klausimų ir problemų kyla tada, kuomet reikia šiltinti senas grindis, mat senuose pastatuose dažna problema – didelis drėgmės kiekis grindyse dėl drėgmės iš grunto. Tokiu atveju jei medinė konstrukcija stabili, ją galima užpildyti į tarpus pripilant polistireno granulių ir jas tarpusavyje suklijuojant su elastingomis termoputomis. Jei konstrukcija nestabili, tuomet ją geriau visai pašalinti, apšiltinti polistirenu ir išbetonuoti.

Šiltinant grindis virš nešildomų patalpų bei atvirų ertmių perdangų polistireninis putplastis turi būti dedamas ant švarių ir sausų paviršių. Šiltinant eksploatuojamų pastatų susidėvėjusias grindis rekomenduojama jų šiltinamą paviršių leistinomis priemonėmis dezinfekuoti. Polistireninio putplasčio šilumos izoliacija grindyse gali būti daroma iš vieno arba kelių sluoksnių. Kad iš viršaus į polistireninį putplastį arba į jo siūles neprasiskverbtų betonas ar skiedinys, šilumos izoliacija iš viršaus turi būti padengta skiriamuoju sluoksniu. Skiriamajam sluoksniui gali būti naudojamas specialus krepuotas popierius, geotekstilė bei kitos panašios medžiagos. Skiriamajam sluoksniui jokiu būdu negalima naudoti polietileno plėvelės, kadangi ji trukdo drėgmei pasišalinti iš apatinių sluoksnių.

Grindyse esančius šildymo, vandentiekio ir kitus vamzdžius reikia ir patariama talpinti viršutiniame polistireninio putplasčio sluoksnyje. Grindinio šildymo tinklai klojami į armuoto betono sluoksnį virš polistireninio putplasčio pagal grindinio šildymo tinklų montavimo nuorodas. Kad grindys nesideformuotų ir jų paviršiuje nesusidarytų didelių temperatūros skirtumų (tiltų) ir kad vamzdžių paviršiuje neatsirastų drėgmės kondensatas, vamzdžius būtina padengti šilumos izoliacijos gaubtais, kad ant vamzdžių nepatektų drėgmė. Tuo metu jau grindinio šildymo tinklai klojami į armuoto betono sluoksnį virš polistireninio putplasčio pagal grindinio šildymo tinklų montavimo nuorodas.

Polistireninio putplasčio šilumos izoliacija grindyse gali būti daroma iš vieno arba kelių sluoksnių. Kai šilumos izoliacija daroma iš kelių sluoksnių, jų siūlės, išskyrus grindų pakraščius, neturi sutapti. Atstumas tarp siūlių turi būti ≥ 200 mm. Visus plyšius, pasitaikančius tarp polistireninio putplasčio plokščių, rekomenduojama užkamšyti polistireninio putplasčio atraižomis arba užpildyti montažinėmis putomis. Kad iš viršaus į polistireninį putplastį arba į jo siūles neprasiskverbtų betonas ar skiedinys, šilumos izoliacija iš viršaus turi būti padengta skiriamuoju sluoksniu. Skiriamajam sluoksniui gali būti naudojamas specialus krepinis popierius, geotekstilė bei kitos panašios medžiagos. Skiriamajam sluoksniui negalima naudoti polietileno plėvelės, nes ji trukdo pasišalinti drėgmei iš apatinių sluoksnių.

Views: 157 | Rating: 5.0/2
Įvertinkite informaciją!