Stogo šiltinimas | Atlikti darbai | Kaina | Kodėl?

Sienų šiltinimas poliuretano putomis

Sienų šiltinimas

Kiekvienas iš mūsų nori šildymui išleisti kuo mažiau ir gyventi šiltai ir jaukiai. Namo sienos – daugiausiai šilumos į aplinką atiduodanti ir nemažą plotą užimanti namo dalis, todėl jų tinkamas šiltinimas yra itin svarbus. Sienų šiltinimo efektyvumas labai priklauso nuo teisingai pasirinkto technologijų sprendimo, šiltinimo darbus atliekančių rangovų sąžiningo darbo, žinių apie šiltinimą ir jo technologijas. Labai svarbu žinoti, kad ne visi sienų šiltinimo būdai ir medžiagos užtikrina pastato sandarumą, nes naudojant tradicines šiltinimo medžiagas, tokias kaip polistireną ar akmens vatą, ne visuomet pavyksta gerai užsandarinti sienų konstrukcijos kampų. Dėl tokių priežasčių rinkoje atsirado purškiamos poliuretano putos, kurios pasižymi geru sandarumu, nes užpildo visą esamą ertmę nepalikdamos laisvų oro tarpų.

Galima išskirti trijų tipų sienų šiltinimą poliuretanu:

  • Vidinis sienų šiltinimą;
  • Išorinis sienų šiltinimą;
  • Šiltinimą užpildant oro tarpą sienoje.

Kreipkitės į mus ir mes rasime Jums tinkamiausią sienų šiltinimo variantą!

Atlikti darbai
Sienų šiltinimas
Sienų šiltinimas
Sienų šiltinimas
Sienų šiltinimas
Sienų šiltinimas
Sienų šiltinimas
Sienų šiltinimas
Sienų šiltinimas
Sienų šiltinimas

Sienų šiltinimo poliuretano putomis kaina

Šiltinimo kaina priklauso nuo Termoizoliacijos įrengimo poliuretano putomis kaina yra individuali kiekvienam objektui, ji priklauso nuo namo tipo, konstrukcijų sudėtingumo, naudojamos medžiagos ir kitų faktorių. Vidutinęs darbų ir medžiagų kainas galite peržiūrėti žemiau esančiame kainyne. Susisiekite su mūsų specialistais dabar, norėdami sužinoti daugiau informacijos apie darbus ir jų kainas. Taip pat galite pateikite mums užklausą elektroninių paštų arba paspaudus mygtuką esanti žemiau.

Kodėl vertą šiltintis sienas poliurėtano putomis?

Šiltinti sienas poliuretano putomis verta dėl labai įvairių priežasčių. Visu pirmą poliuretano putos pasižymi geromis termoizoliacinėmis sąvybėmis, jos gerai sulaiko šilumą pastate. Uždarų porų poliuretanas pasižymi įtin aukšta šilumine varža, du ar net tris kartus aukštesne nei akmens vata, taip pat yra geras hidroizoliatorius. Poliuretanas gerai sulaiko sklindantį garsą, ypač atvirų porų, dėl to juo yra patariama šiltintis vidinęs pastato sienas.

Vidinės sienos

Nors šiltinti sienas iš išorės dažnai yra pigiau, tačiau paminėtina, kad tokiu atveju sumažėja patalpų plotas, reikia iš naujo atlikti patalpų vidaus apdailą, perkelti radiatorius. 

Vidinis namo sienų šiltinimas nepamainomas tada, kai namas neseniai pastatytas, o jo fasadas – tinkuotas arba apkaltas dailylentėmis. Taip pat šis sprendimas – išeitis žmonėms, gyvenantiems senuose nerenovuotuose daugiabučiuose, kuriuose kaimynai nenori arba negali skirti lėšų viso pastato sienų šiltinimui. Tokiu atveju apšiltinti galima vos kelias namo sienas, o dėl šiuolaikiškų, vos kelių centimetrų storio medžiagų beveik neprarandama naudingo patalpų tūrio. Teigiamas sienų šiltinimo iš vidaus dalykas yra tas, kad tokio pobūdžio šiltinimas nepareikalaus iš jūsų papildomų pasiruošimo darbų (dalinio fasado demontavimo, paviršių uždengimo ir pan.).

Be to, žinotina, kad šiltinant sienas iš vidaus, šilumos nuostoliai sumažėjo tik 10-15 proc. Šiltinant sienas iš išorės taip pat gali padidinti laikančiosios konstrukcijos drėgmę: per šiltinimo medžiagas, kurios dažnai būna laidžios garams, vandens garai praeina ir pasilieka tarp šaltos sienos ir apšiltinimo. Šilumos izoliacinė medžiaga sulaiko šilumos judėjimą iš vidaus į sieną, taip mažindama jos temperatūrą, taigi konstrukcija drėksta dar labiau.

Žymiai efektyvesnis yra sienų šiltinimas iš išorės. Šis sienų šiltinimo būdas leidžia išsaugoti šilumą viduje ir nesumažina vidaus patalpų ploto. Vienas iš svarbiausių tokio sienų šiltinimo būdo privalumų – išorinės sienos labiau akumuliuoja šilumą. Siena, apšiltinta iš lauko pusės, atvės šešis kartus lėčiau nei siena, apšiltinta iš vidaus. Siena apšiltinta iš išorės kaupia šilumą ir sienose susidaro palanki žmogui temperatūra (+18°С).

Išorinės sienos

Sienų šiltinimas iš lauko pusės turi daug privalumų, tarp kurių pirmiausia paminėtina yra sienos apsauga nuo sniego, lietaus, šalčio ir kaitros, saulės spindulių poveikio. Be to, siena neperdrėksta, nes jos neveikia krituliai ir lauko drėgmė. Sienų šiltinimas poliuretano putomis leidžia išvengti naujų sienos suskilimų ir dėka savo prasiskverbiančių savybių padidina jau esamos sienos apdailos tvirtumą. Šiltinant sienas iš išorės, šilumos izoliacija apsaugo sieną nuo kintančio atšilimo ir atšalimo, susilygina masyvo temperatūra, taip pat ilgėja konstrukcijos tarnavimo laikas. Dar viena teigiama savybė, kad išeinančių garų kondensacijos zona persikelia į šilumos izoliacinę medžiagą.

Pagrindiniai sienų šiltinimo iš išorės tipai yra du:

  • šiltinimas su apsauginiu-dekoratyviniu ekranu (ventiliuojamieji fasadai);
  • šiltinimas tinkuojant fasadą.

Abu būdai gana skirtingi pagal įrengimo technologiją, naudojamas medžiagas bei tolimesnę eksploatacijos priežiūrą.

Ventiliuojamojo (vėdinamojo) vienas pranašumų yra tas, kad jo įrengimo darbus galima atlikti net ir esant pakankamai žemai oro temperatūrai – jokių apribojimų dėl to nėra. Kitaip tariant, darbus galima vykdyti visus metus. Ventiliuojamo fasado karkasas yra montuojamos iš metalinio profilio. Ventiliuojami fasadai – speciali sistema, kuri sukurta taip, kad paliktas ventiliuojantis oro tarpas garantuotų sistemos ilgaamžiškumą, kokybiškumą ir kitokį pranašumą. Fasadas formuojamas iš apdailos medžiagos, pasirinkto apšiltinamojo sluoksnio bei karkaso. Vėdinamų sienų apdailos medžiagų pasiūla yra tikrai didelė – nuo medžio ir plastiko dailylenčių iki fibrocemenčio, aukšto slėgio laminato, keramikos ar aliuminio kompozicinių plokščių bei plytų mūro. Apdailos plokštės apsaugo sienas ir termoizoliacinį sluoksnį nuo lietaus, sniego, vėjo ir vandalų išpuolių – sulaužymo, grafičių ir kt. bei atlieka reprezentacinę funkciją – ilgą laiką išsilaikanti spalva, tiksliai sumontuotos ir nesideformuojančios plokštės garantuos gražų fasado estetinį vaizdą.

Ventiliuojamo fasado profiliai yra atsparūs neigiamiems aplinkos veiksniams, vėjui ir lietui, taigi jie nerūdija, ilgai tarnauja ir užtikrina fasado funkcionalumą. Vėdinamo fasado atveju šiltinimui nenaudojamas polistirolis, o apdailinė plokštė nekontaktuoja su vata. Oro sluoksnis atsirandantis šiltinant sienas, tarnauja papildomu šilumą saugančiu sluoksniu. Dėl natūralios ventiliacijos kurią sudaro oro srauto judėjimas tarp apdailos sluoksnio ir šiltinamosios medžiagos, sienos geriau vėdinamos, greičiau džiūsta po lietaus, tad drėgmė iš šiltinamosios medžiagos išgaruoja žymiai greičiau ir sienos liks sausesnės. Ventiliuojamo fasado atveju labai svarbu yra teisingai jį sumontuoti, kadangi kitaip gali kauptis drėgmė, šiltinamoji vata sukristi ir peršalti sienos.

Tinkuojamas pastato fasadas – tai sistema susidedanti iš šiltinamosios medžiagos tvirtinamos klijuojant arba tvirtinant smeigėmis prie laikančios konstrukcijos, kuri apsaugo nuo išorinių poveikių: saulės spindulių, drėgmės, cheminių junginių dengiama tinko sluoksniu. Tokio tipo pastato išorinių atitvarų šiltinimas suteikia pastatui geras termoizoliacines savybes, garso izoliacines savybes. Tinkuojamą fasadą galima rinkti iš plačios spalvų paletės, o struktūrą panaudoti išgaunant įvairius apdailos elementu. Vis dėlto paminėtina, kad tinkuojamieji fasadai gali būti įrengiami tik esant aukštesnei nei +5 °C oro temperatūrai.

Šiltinant sienas iš išorės dažniausiai naudojamos trijų tipų šiltinimo medžiagos:

  • putų polistirolas;
  • akmens vata;
  • termovata

Oro tarpo uzpildymas

Trečias sienos šiltinimo būdas – užpildant oro tarpą sienoje – tai namą apsupantis oro „kaminas“, kuris ištraukia dalį šilumos, nes nuo vidinės sienos dalies sušilęs oras kyla viršun ir išneša iš patalpų per sienas prarandamą šilumą, tuo tarpu per įvairius nesandarumus skverbiasi šaltas oras. Taigi, jei sienose yra oro tarpai, būtina sustabdyti oro konvekciją juose ir kokybiškai užpildyti tam skirta medžiaga – biriomis medžiagomis ir termoputomis.

Daugelis birių medžiagų gerai sugeria drėgmę, todėl pridrėkusios nuo išorinės šlapių sienų dalies (nes izoliacinė plėvelė nededama) jos sukrenta ir priešingai, kad išlaikyti šilumą, pačios gali virsti šalčio laidininku. Geras to pavyzdys – smulkinta akmens vata arba ekovata. Ekovata – tai termoizoliacinė medžiaga iš celiuliozės, kuri gali būti, kaip ir kitos birios medžiagos, apšiltinta su specialiais pūtimo įranginiais arba rankiniu būdu. Ji itin paplitusi Skandinavijos šalyse, populiarėja ir Lietuvoje. Vis dėlto pažangesnis būdas yra užpildyti sienų oro tarpus termoputomis. Jos besiplėsdamos tinkamai užsandarina oro tarpą, sustabdo oro konvekciją jame, bet leidžia pašalinti iš sienos drėgmę.

Taigi, vertinant visus tris galimus sienų šiltinimo būdus, galime teigti, kad išorinis apšiltinimas yra pats racionaliausias. Sienos apsaugomos nuo nepalankaus išorės poveikio, atšalimo, todėl ant vidinių sienų paviršių nesusidaro kondensatas, taip sienos gali „kvėpuoti“, tačiau kiekvienas atvejis yra individualus – kreipkitės į mus ir mes pasiūlysime Jūsų poreikius ir galimybes atitinkantį variantą.

Views: 145 | Rating: 5.0/1
Įvertinkite informaciją!